Project Description

Niewłaściwa technika podczas pokonywania dużych dystansów może doprowadzić do poważnych kontuzji. Największym zagrożeniem jest: bieganie na piętach (zbyt duże kroki), stawianie stopy na podłożu ze znacznym wyprzedzeniem bioder, zbyt niskie unoszenie kolan, brak pracy ramion.

Niewłaściwa technika oraz biomechanika biegu może doprowadzić do kontuzji:

  • kolano biegacza
  • zespół gęsiej stopy
  • chondromalacja rzepki
  • przeciążenia lędźwiowego odcinka kręgosłupa
  • zmęczeniowe złamanie kości śródstopia lub podudzia
  • zapalenie ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego

Analizę biegu przeprowadzamy na ruchomej bieżni, a do oceny wykorzystywana jest kamera analizująca składowe elementy techniki biegu.

W trakcie badań ocenie zostaje poddana stopa (pod jakim kątem dotyka podłoża), a także jaką częścią dotyka ona podłoża i pod jakim kątem. Ocenie zostaje również poddane podudzie – pod jakim kątem ustawia się w stosunku do podłoża podczas kontaktu z podłożem. Ważną częścią badania jest sprawdzenie biomechaniki biegu, a także asymetrii nóg.

Ocena mechaniki i techniki biegu jest istotnym elementem prewencji i rehabilitacji urazów biegowych, a także monitoringu ekonomiki biegu. Pozwala minimalizować ryzyko odniesienia kontuzji biegowych a także dokonać właściwych korekt w prowadzeniu treningów. Program kierowany jest do wszystkich początkujących i średniozaawansowanych biegaczy, a w szczególności do osób, które planują rozpocząć przygodę z tym coraz bardziej popularnym sportem.

GODZINY PRACY

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 21:00

Sobota

8:00 – 15:00

+48 530 677 600

ul. Wiślana 48, Łomianki

Pracujemy metodami:

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Potrzebujesz pilnej pomocy? Nie zwlekaj, już dzisiaj zapisz się na wizytę do Rehabilitacji Łomianki. Nie jesteś wstanie do nas dojechać? Zamów wizytę domową! Wszystkie rezerwacje pod numerem telefonu:

+48 530 677 600