Project Description

Masaż jest jedną z metod fizjoterapii. Jest to zorganizowana forma dotyku, w której uczestniczą poszczególne części ciała w szczególności dłonie. Od niedawana stosowany jest w lecznictwie oraz jako forma relaksu. Wyróżniamy obecnie wiele technik masażu o odmiennych właściwościach. Może on być kojący, stymulujący oraz oddziaływający na umysł i ciało.

  • Masaż klasyczny

  • Masaż relaksacyjny

  • Masaż limfatyczny

  • Masaż sportowy

  • Masaż bańką chińską (antycellulitowy)

Jak masaż działa na nasz organizm?

Ta niekonwencjonalna metoda w rzeczywistości sama w sobie nic nie robi. Jest ona tylko pewną stymulacją naszego organizmu, który po wykonanym masażu sam działa. Jest to bardzo odważna teza, jednak prawdziwa. Masaż, jako środek terapeutyczny ma za zadanie pobudzać nasze mięśnie, poprawiać ich ujędrnienie i wzmocnienie, co umożliwia lepszy przepływ krwi i limfy.

Deficyt ruchu, zbytnie przeciążenie przez napięcie umysłowe czy fizyczne są przyczyną złej pracy mięśni. W takich wypadkach skutki uboczne ich pracy, jak dwutlenek węgla, kwas mlekowy i mocznik odkładają się w mięśniach, co uniemożliwia im pracę powodując napięcie mięśniowe. Masaż właśnie przywraca prawidłową pracę mięśniom. Drugim jego zadaniem jest poprawienie krążenia krwi i limfy, co powoduje, że nasza skóra ma ładniejszy wygląd.

To nie wszystko! Kolejna zaletą masażu jest oddziaływanie na nerwy. Powoduje to uczucie błogiego odprężenia po wykonaniu odpowiedniej metody masażu. Takie działanie na autonomiczny układ nerwowy pobudza inne czynniki w organizmie, które działają na resztę ciała redukując uczucie stresu. System nerwowy kontroluje również układ krążeniowy. Proces relaksacji pozwala na wypracowanie lepszego oddychania jak i również na poprawę pracy metabolicznej.

Masaż pracuje głównie na mięśniach i może również oddziaływać na stawy. Jednak ku rozczarowaniu wielu osób nie jest on lekarstwem na wszystko. Oczywiście stymuluje on organizm i poprawia jego pracę. Często masaż działa dzięki podświadomości i powoduje u nas lepsze samopoczucie. Może on pomóc w zwalczaniu bólów głowy, silnych miesiączek, bólu ramion czy pomagać w procesie rekonwalescencji po wszelkich urazach.

Błędem jest wykorzystywanie go tylko w celach leczniczych i sięganie po niego kiedy coś nam dolega. Stosowanie go regularnie, albo od czasu do czasu może być bardzo dobrym środkiem zapobiegawczym różnych kontuzji. Sprawi, że będziemy wyglądać piękniej – a co za tym idzie – czuć się lepiej. Trochę relaksu dla naszego ciała na pewno nie zaszkodzi, dlatego warto korzystać z tej niekonwencjonalnej techniki jaką jest masaż.

   GODZINY PRACY

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 21:00

Sobota

8:00 – 15:00

  +48 530 677 600

  ul. Wiślana 48, Łomianki

Pracujemy metodami:

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Potrzebujesz pilnej pomocy? Nie zwlekaj, już dzisiaj zapisz się na wizytę do Rehabilitacji Łomianki. Nie jesteś wstanie do nas dojechać? Zamów wizytę domową! Wszystkie rezerwacje pod numerem telefonu:

+48 530 677 600