Project Description

Jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury (słońce, borowina) lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami (krioterapia, prądy różnego rodzaju).

Krioterapia – metoda lecznicza, której istotą jest schładzanie powierzchni ciała niską temperaturą. W takich warunkach dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi (odbywa się to nawet czterokrotnie szybciej), co pomaga uporać się z wieloma przypadłościami.

Laseroterapia (terapia promieniowaniem laserowym niskiej mocy) – metoda fizykoterapii polegająca na naświetlaniach powierzchni ciała, miejscowych (punktowych) lub na większych obszarach, w celu osiągania skutków terapeutycznych dzięki pobudzeniu (biostymulacji) komórek energią promieniowania laserowego.

Ultradźwięki  – fale akustyczne o wysokiej częstotliwości (1-3 MHz). Tkanka naświetlana tego typu falami podczas zabiegu podlega mikro-masażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura, przyspieszone mikrokrążenie. Ultradźwięki działają przeciwbólowo, rozluźniająco, przyspieszają gojenie.

Ultradźwięki z wykorzystaniem leku, np. żelu p/bólowego, p/zapalnego nazywamy zabiegiem Fonoforezy. Zabieg ten polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą ultradźwięków.

 

Fala uderzeniowa – fala akustyczną o bardzo krótkim czasie narastania i dużym ciśnieniu maksymalnym, wytwarzaną zewnątrzustrojowo i rozprowadzaną w tkance w obszarze objętym procesem patologicznym. Dzięki penetracji fal w głąb ciała, przy odpowiednio dobranych parametrach zabiegowych, terapia ta jest skuteczna w leczeniu procesów chorobowych zlokalizowanych zarówno w powierzchniowych, jak i w głębszych tkankach.

Do najczęstszych schorzeń leczonych tą terapią należą

  • ból ścięgna Achillesa,
  • ból w okolicy bioder,
  • bóle barków,
  • bóle pięty (zapalenie powięzi podeszwowej stopy, ostrogi piętowe),
  • kolano skoczka,
  • łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia),
  • terapia punktów spustowych

Prądy interferencyjne – służą wzmocnieniu mięśni i zmniejszeniu ich napięcia, pobudzeniu krążenia poprzez lepsze ukrwienie, redukcji obrzęków, mają też działanie działanie przeciwbólowe.

Elektrostymulacja – stosowana jest do mięśni uszkodzonych, przy porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Zabieg ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego.

Galwanizacja – zabieg fizykalny z zakresu elektrolecznictwa, który wykorzystuje korzystne działanie prądu stałego. Cel galwanizacji uzależniony jest od umiejscowienia elektrod. Pod anodą obserwuje się zmniejszenie pobudliwości nerwów oraz działanie przeciwzapalne. Natomiast pod katodą – przekrwienie naczyń krwionośnych.

Zabieg galwanizacji z wykorzystaniem leku, np. żelu p/bólowego, p/zapalnego nazywamy zabiegiem Jonoforezy. Zabieg ten polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą prądu stałego.

 

Magnetoterapia – zabieg, który wykorzystuje lecznicze działanie pola magnetycznego. Oddziaływanie pola magnetycznego sprowadza się do przenikania przez organizm, powodując zmianę funkcji biologicznych tkanek, co w efekcie prowadzi do mobilizacji procesów regeneracyjnych i odpornościowych.

Lampa Sollux – lampa lecznicza, wyposażona w filtry ze szkła – niebieski i czerwony, która emituje promieniowanie podczerwone. Wykorzystuje się ją w leczeniu dolegliwości bólowych, zmian skórnych oraz w przypadkach zaburzenia krążenia.

 

   GODZINY PRACY

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 21:00

Sobota

9:00 – 15:00

  +48 530 677 600

  ul. Wiślana 48, Łomianki

Pracujemy metodami:

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Potrzebujesz pilnej pomocy? Nie zwlekaj, już dzisiaj zapisz się na wizytę do Rehabilitacji Łomianki. Nie jesteś wstanie do nas dojechać? Zamów wizytę domową! Wszystkie rezerwacje pod numerem telefonu:

+48 530 677 600