Project Description
Jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury (słońce, borowina) lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami (krioterapia, prądy różnego rodzaju).
Krioterapia – metoda lecznicza, której istotą jest schładzanie powierzchni ciała niską temperaturą. W takich warunkach dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi (odbywa się to nawet czterokrotnie szybciej), co pomaga uporać się z wieloma przypadłościami.
Laseroterapia (terapia promieniowaniem laserowym niskiej mocy) – metoda fizykoterapii polegająca na naświetlaniach powierzchni ciała, miejscowych (punktowych) lub na większych obszarach, w celu osiągania skutków terapeutycznych dzięki pobudzeniu (biostymulacji) komórek energią promieniowania laserowego.
Ultradźwięki – fale akustyczne o wysokiej częstotliwości (1-3 MHz). Tkanka naświetlana tego typu falami podczas zabiegu podlega mikro-masażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura, przyspieszone mikrokrążenie. Ultradźwięki działają przeciwbólowo, rozluźniająco, przyspieszają gojenie.
Ultradźwięki z wykorzystaniem leku, np. żelu p/bólowego, p/zapalnego nazywamy zabiegiem Fonoforezy. Zabieg ten polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą ultradźwięków.
Fala uderzeniowa – fala akustyczną o bardzo krótkim czasie narastania i dużym ciśnieniu maksymalnym, wytwarzaną zewnątrzustrojowo i rozprowadzaną w tkance w obszarze objętym procesem patologicznym. Dzięki penetracji fal w głąb ciała, przy odpowiednio dobranych parametrach zabiegowych, terapia ta jest skuteczna w leczeniu procesów chorobowych zlokalizowanych zarówno w powierzchniowych, jak i w głębszych tkankach.
Do najczęstszych schorzeń leczonych tą terapią należą
- ból ścięgna Achillesa,
- ból w okolicy bioder,
- bóle barków,
- bóle pięty (zapalenie powięzi podeszwowej stopy, ostrogi piętowe),
- kolano skoczka,
- łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia),
- terapia punktów spustowych
Prądy interferencyjne – służą wzmocnieniu mięśni i zmniejszeniu ich napięcia, pobudzeniu krążenia poprzez lepsze ukrwienie, redukcji obrzęków, mają też działanie działanie przeciwbólowe.
Elektrostymulacja – stosowana jest do mięśni uszkodzonych, przy porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Zabieg ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego.
Galwanizacja – zabieg fizykalny z zakresu elektrolecznictwa, który wykorzystuje korzystne działanie prądu stałego. Cel galwanizacji uzależniony jest od umiejscowienia elektrod. Pod anodą obserwuje się zmniejszenie pobudliwości nerwów oraz działanie przeciwzapalne. Natomiast pod katodą – przekrwienie naczyń krwionośnych.
Zabieg galwanizacji z wykorzystaniem leku, np. żelu p/bólowego, p/zapalnego nazywamy zabiegiem Jonoforezy. Zabieg ten polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą prądu stałego.
Magnetoterapia – zabieg, który wykorzystuje lecznicze działanie pola magnetycznego. Oddziaływanie pola magnetycznego sprowadza się do przenikania przez organizm, powodując zmianę funkcji biologicznych tkanek, co w efekcie prowadzi do mobilizacji procesów regeneracyjnych i odpornościowych.
Lampa Sollux – lampa lecznicza, wyposażona w filtry ze szkła – niebieski i czerwony, która emituje promieniowanie podczerwone. Wykorzystuje się ją w leczeniu dolegliwości bólowych, zmian skórnych oraz w przypadkach zaburzenia krążenia.
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00
Sobota
9:00 – 15:00